Adó 1 %

Nyugati Egyházkerület

Evangélikus.hu

Biblia

Online hittan

Facebook

Ökumené

Zalaegerszegi Evangélikus Egyházközség

Pünkösdi körlevél

„Nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten hatalma az minden hívőnek üdvösségére.”
(Róma 1, 16)

 

Pünkösd ünnepe igazi határvonal a keresztény egy-ház életében. Gyakran emlegetik úgy is, mint az egyház születésnapját, és valóban: az első pünkösdi ünnepen háromezer lélek csatlakozott a tanítványok-hoz.


Mindez elképzelhetetlen lett volna a tanítványok sa-ját erejéből. Ők nem voltak tanult emberek, nem voltak ékesen szólók, mégis az Úristen rajtuk ke-resztül építette egyházát a Szentlélek ereje által. Pünkösdkor a tanítványok a Szentlélek segítségével szólaltak meg. S ez nem változott az elmúlt két év-ezredben. Ma is arra van szükségünk, hogy a Szent-lélek munkálkodjon és így növekedjen az egyház a gyülekezet.

 

 

 

A teljes körlevél letöltése PFD formátumban itt.

 

 

 


A Zalaegerszegi Evangélikus Egyházközség honlapja. Készítette: Németh Róbert © Minden jog fenntartva.